SSS

Yarışmanın konusu ve formatı nedir?

  • Adventure Reklamcılık Yarışma iki etaptan oluşmaktadır. İlk etap için yarışmacılardan, verilen brief doğrultusunda en fazla 30 saniyelik video çekmeleri beklenecektir. Gruplar, yarışmanın jürisi tarafından ön elemeye tabi tutulacak ve belirlenen 10+1 ekip Adventure Reklamcılık Yarışmasının ikinci etabı olan final etabına geçmeye hak kazanacaktır.
  • Başvurular kapandıktan sonra ekiplerin 30 saniyelik videoları ADventure resmi Youtube hesabından yayınlanacaktır. 1 hafta süresince ekiplerin bu video linklerini istedikleri sosyal medya mecralarından paylaşmaları beklenmektedir. Youtube üzerinden en fazla beğeni alan ekip jürinin belirlediği 10 gruba ek olarak doğrudan final etabına katılma hakkı kazanacaktır.
  • 6-7-8 Mayıs’ta gerçekleşecek final etabının ilk gününde yarışma sponsoru Vodafone Freezone tarafından verilecek yeni brief ve eğitimler doğrultusunda 8 Mayıs’a kadar ekiplerden reklam kampanyalarını ortaya çıkarmaları beklenmektedir. Final etabında ilk 3’e giren gruplara ödül verilecektir.

Yarışmaya katılmak için ne yapmalıyım?

Çekmiş olduğunuz ve uzunluğu 30 saniyeyi geçmeyen videonuzu Youtube internet sitesine yükledikten sonra başvuru formunuzda videonun linkinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Bu yarışmaya kimler katılabilir?

Adventure Reklamcılık Yarışması reklamcılık alanındaki part-time/full-time çalışma süresi 2 yılı geçmeyen tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır.

Bir grup kaç kişiden oluşmalıdır?

Yarışmaya katılan gruplar 2-4 kişiden oluşmalıdır.

Göndereceğim video sayısında bir kısıtlama var mı?

Bir grup yalnızca bir kere başvurabilir.

Farklı gruplarda yer alabilir miyim?

Bir kişi yalnızca bir grupta yer alabilir.

Yarışma ücretli midir?

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Son başvuru tarihi nedir?

Yarışma için son başvuru tarihi 21 Nisan 2016’tir.

Başvurduğum videoyu güncellemek/değiştirmek istersem ne yapmalıyım?

Videolarda değişiklik yapmak istendiği takdirde, ekip liderinin mail adresinden adventure@buik.net adresine yeni video linkinin iletilmesi ve değiştirildiğine dair teyit alınması gerekmektedir.

Yarışmanın ödül süreci nasıl gerçekleşecek?

Adventure Reklamcılık Yarışması final etabında birinci olan olan ekip, CannesLions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne, ikinci olan ekip Eurobest 2016’ya, üçüncü olan ekip Kristal Elma Festivali’ne Full Access kontenjanıyla gitmeye hak kazanacaktır.

Ayrıca finale kalan ekiplere Vodafone Freezone tarafından sürpriz ödüller sunulacaktır.

Close